Compania de salubritate îi asigură pe clujeni că mirosul pestilențial care a "invadat" Clujul în ultimele zile nu are ca sursă Centrul de Management Integrat al Deșeurilor (CMID).
Noul baschetbalist de la U-BT a fost coleg cu internaționalul român la UCAM Murcia, în Liga ACB.
Alături de voluntarii de la Jurnal de Bine, suporterii încearcă să ajute copiii înaitea noului an școlar.
ITM Cluj efectuează mai multe controale la sțațiile de carburanți auto, cu precădere cele unde se comercializează combustibil de tip GPL (Gaz Petrol Lichefiat), în urma tragediei de la Crevedia.
Iată ce vă rezervă astrele, în funcţie de zodie, pentru ziua de miercuri, 30 august 2023.
Încă o localitate din Cluj adopătă vinerea verde, zi gratuită pe mijloacele de transport în comun.
Ministerul Sănătății a anunțat bilanțul privind cazurile de infectare și decesele provocate de COVID-19 din ultima săptămână.
Peste 1.300 de şcoli au fost complet distruse în zonele controlate de autorităţile din Ucraina de la începutul invaziei declanşate de Rusia în 2022, în timp ce altele au fost grav avariate, a anunţat marţi UNICEF, informează Reuters.
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a fost întrebat marți, într-o conferință de presă, despre starea celor trei pacienţi răniţi în urma exploziilor de la Crevedia, care au cele mai grave arsuri.