Doar 122 de persoane au fost vaccinate împotriva noului coronavirus, în județul Cluj, în ultima zi.
Secretarul de stat în Ministerul Sănătăţii, Andrei Baciu, noul președinte CNCAV, a transmis că vaccinarea anti-COVID va intra în procedură similară cu vaccinarea pentru prevenirea altor boli.
Centrul de Vaccinare anti COVID-19 din comuna Florești își va modifica programul de funcționare începând de luni, 21 februarie, 2022.
Puțin peste 400 de clujeni s-au vaccinat împotriva noului coronavirus în ultimele 24 de ore, în contextul în care, marți, numărul cazurilor noi în județ a fost de 1.300.
Comitetul de coordonare a vaccinării a anunţat, luni, că rata de vaccinare în România a ajuns la 40.7%, fiind de 43.45% în municipii şi mai puţin de 30% în zona rurală.
Vaccinarea a devenit obligatorie în Austria, începând de sâmbătă, 5 februarie. Amenzile pentru cei nevaccinaţi sunt cuprinse între 600 şi 3.600 de euro.
Angajaţii din domeniul sănătăţii publice din Grecia care nu se vaccinează până la finalul lunii martie vor fi concediaţi, a declarat, luni, ministrul grec al Sănătăţii, Thanos Plevris.
11.291 de persoane s-au vaccinat împotriva noului coronavirus în ultima zi, la nivel național.
19.133 de persoane s-au vaccinat împotriva noului coronavirus în ultima zi, la nivel național.