Ghidul programului Rabla 2025 a fost lansat în consultare publică, iar pentru anul acesta bugetul este unul record de peste 1,3 miliarde de lei.
Campioana României va evolua din nou în deplasare cu speranța calificării în penultimul act al competiției.
Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca pune, în premieră, la dispoziția studenților, stagii de practică medicală de vară plătite, printr-un proiect cofinanțat de Uniunea Europeană.
CFR Călători reintroduce posibilitatea achiziției online a biletelor și abonamentelor pentru studenți cu reducere de 90%, după o suspendare de trei luni.
Miercuri a avut loc evenimentul de deschidere a Consulatului Onorific al Bulgariei la Cluj-Napoca.
Autoritățile române au decis declararea atașatului militar, aero și naval al Federației Ruse la București, Alexander Chuprina, precum și a adjunctului acestuia, Evgeni Ignatiev, drept persoane non grata pe teritoriul României, anunță Ministerul de Externe.
Primarul comunei Florești, Bogdan Pivariu, este invitatul lui Carol Vlad, joi dimineață de la 09:30, la ZIUA LIVE.
În accidentul petrecut în dimineaţa de joi, 6 martie, pe DN1, la limita dintre Prahova și Brașov, au fost implicate două autovehicule, iar în urma impactului patru persoane, ocupanți în autoturisme au suferit leziuni. Pentru una dintre victime a fost pronunţat decesul.
O dubă cu numere de Bihor a retezat câteva oglinzi ale maşinilor parcate pe strada Grogore Alexandrescu din cartierul clujean Mănăştur.