Un nou egal în amicale pentru “Șepcile roșii”

“U” Cluj a încheiat la egalitate, scor 3-3, partida cu Luceafărul Oradea.

"Studenții" au deschis repede scorul, după un șut la colțul lung al lui Ursu, în minutul 4. Cinci minute mai târziu, Luceafărul a egalat prin Vlad Rusu care a scăpat singur de la mijlocul terenului și a tras pe lângă Dinu.
Universitatea a continuat să preseze și au apărut ocazii pentru Florescu, Greu și Ursu. Dar, orădenii au fost cei care au marcat prin același Rusu, în minutul 33. În ultimul minut al primei reprize Goga a șutat periculos din lovitură liberă, dar portarul a respins în corner. Scorul pauzei a fost 1-2.

"U" a început mai bine partea secundă și în minutul 56, Greu a marcat din marginea careului, după ce un minut mai devreme, Ursu a ratat dintr-o poziție asemănătoare. În minutul 59, Giurgiu a înscris din penalty. Goga și Florescu au mai ratat ocazii mari pentru clujeni, dar scorul final a fost 3-3.

Adrian Falub a început în formula: Dinu - Takacs, Onicaș, Cordoș, Manu - Florescu, Giurgiu - Ursu, Goga, Greu - Ene. Au mai evoluat: Lemnaru, Telcean, Hațiegan, Chiș și Saroși.

Primul 11 al Luceafărului a fost: Gudea - Balea, Tînc, Oros, Trif, Feher, Lukacs, Bruno, Pop, Codoban, Rusu

În 16 februarie, "studenții" vor juca în deplasare împotriva Ripensiei Timișoara. Meciul va avea loc de la ora 15.