“U” Cluj, victorie la scor cu Industria Galda de Jos

| Foto: foto facebook.com/FCUCluj

“Șepcile roșii” și-au învins colega de serie, din Liga a 3-a, scor 7-1.

Prima repriză a început greoi, pe un teren acoperit aproape în totalitate cu zăpadă, dar primul gol a venit de la Goga, în minutul 17. După o paradă a lui Dinu în minutul 23, a început recitalul lui Hațiegan. Atacantul "studenților" a înscris în minutele 25, 27 și 40, cu șuturi din interiorul careului advers. Până la pauză, au mai fost ratări ale lui Florescu și ale aceluiași Hațiegan.

Repriza secundă a început rău pentru "U", care a încasat un gol, în minutul 47, după un șut din mijlocul careului. Deși Florescu a ratat monumental în minutul 52, "șepcile roșii" au continuat să înscrie, iar scorul final a fost 7-1, după reușitele lui Hordouan, Florescu și Greu.

Adrian Falub a început în formula: Dinu - Takacs, Abrudan, Cordoș, Manu - Micaș, Giurgiu, Florescu - Goga, Ene, Hațiegan. Au mai intrat: Chiș, Ursu, Hordouan, Greu.