Remiză la debut: Petrolul Ploieşti - CFR Cluj 1-1

CFR Cluj a încheiat la egalitate, 1-1, primul său meci din noul mandat al lui Ioan Andone după ce a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică.

S-a încheiat meciul.

90+3 - Vranjes întoarce balonul în centrul careului pentru Liviu Ganea care, singur cu Hamutovski, şutează lamentabil!

90+3 - Galben şi pentru Beto.

90+2 - Iese Opriţa, intră Bikana

90 - Partida va fi prelungită cu 3 minute.

90 - Lionn îi lasă locul lui Panin.

89 - O nouă centrare ideală a lui Opriţa pentru acelaşi Hamza, care trimite paralel cu poarta.

86 - Hamza se precipită şi trimite undeva în peluza ocupată de ultraşii Petrolului.

84 - Sougou şutează mult peste poartă.

78 - Se încing spiritele la marginea terenului după o fază care l-a avut în prim-plan pe "feroviarul" Lionn.

73 - Florentin Dumitru intră în locul lui Osiako.

73 - Ronny profită de o nouă eroare în apărarea gazdelor şi reia puţin alături!

72 - La CFR intră Vranjes în locul lui Bastos.

70 - GOOOOOOL CFR! 1-1! Sougou deviază balonul până la Ronny, care restabileşte egalitatea!

68 - Şut cu piciorul stâng a lui Opriţa, pe lângă poartă!

67 - Şi Lionn primeşte cartonaşul galben.

62 - Modificare la CFR: intră Liviu Ganea în locul lui Godemeche.

61 - Ce ocazie ratează Petrolul! Opriţa centrează din flancul stâng, îl găseşte excelent pe Mustivar, care pune latul, dar balonul loveşte bara!

60 - Beto iese şi respinge din faţa lui Opriţa.

54 - Degringoladă în careul CFR-ului, clujenii îndepărtează cu greu pericolul.

52 - Nicoară cade în careu şi vede cartonaşul galben pentru simulare.

47 - Maxim trimite direct în braţele lui Beto.

46 - La Petrolul, Ben Djemia îi ia locul lui Zerka.

Potrivit Digisport, în tribunele stadionului Ilie Oană se află şi finanţatorul Universităţii Cluj, Florian Walter.

S-a reluat meciul.

45+1 - Finalul primei reprize.

45 - De la margine se indică un minut de prelungire.

45 - Dublă ocazie ratată în acelaşi minut de Petrolul, după o nesincronizare în defensiva CFR-ului. La ultima fază, Gabi Mureşan a respins de pe linia porţii!

44 - Clujenii cer henţ la Boudjemaa, dar arbitrul lasă jocul să continue.

41 - Maxim trimite un "trasor" de la peste 20 de metri, Beto se întinde şi respinge! Momente bune ale prahovenilor.

38 - GOL PETROLUL! 1-0! Execută şi transformă Hamza!

37 - Penalty pentru Petrolul după un fault a lui Camora asupra lui Opriţa. Fundaşul CFR-ului este eliminat!

34 - Maxim pune mâna pe Sougou şi primeşte "galben".

31 - Sarabanda cartonaşelor galbene: de data aceasta este avertizat "găzarul" Osiako.

30 - O nouă ocazie bună pentru Petrolul: Linares trimite balonul în transversală după o centrare din partea dreaptă a terenului!

29 - Camora este la rândul său avertizat.

27 - Gabi Mureşan este avertizat şi va rata meciul din etapa viitoare cu Concordia Chiajna.

26 - Fază fixă pentru CFR: Nicoară execută lovitura liberă, prahovenii resping din nou.

24 - Camora centrează la Sougou, Melinte respinge balonul.

16 - Prima ocazie pentru CFR: după o bâlbâială în defensiva prahovenilor balonul ajunge la Nicoară, care trimite alături.

11 - Camora respinge din faţa lui Opriţa, în corner. În urma loviturii de colţ, Hamza se înalţă şi trimite peste transversală.

8 - Se joacă dur în aceste prime minute. Galben şi pentru "feroviarul" Godemeche.

7 - Boudjemaa primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Gabi Mureşan.

6 - Ocazie uriaşă pentru Petrolul! Lansat ideal, Hamza scapă singur cu Beto, dar trimite mult peste poartă!

5 - Bastos centrează din flancul stâng, în urma unei lovituri libere, dar prahovenii îndepărtează pericolul.

A început meciul. Se joacă cu casa închisă.

Formaţiile de start:

Petrolul: Hamutovski - B. Străuţ, Melinte, Linares, Fl. Maxim - Mustivar, Osiako (73, Fl. Dumitru)- Opriţa, Boudjemaa, Hamza - Zerka (46, Ben Djemia)

Antrenor: Gheorghe Mulţescu

CFR: Beto - Lionn (90, Panin), Cadu, G. Mureşan, Camora - B. Sare - Sougou, Godemeche (62, L. Ganea), Bastos (72, Vranjes), Nicoară - Ronny

Antrenor: Ioan Andone