Irina Bara eliminată în turul al doilea la Winners Open 2021 după un meci maraton

| Foto: captura video

Românca a jucat timp ce peste trei ore în compania Kristinei Kucova, care s-a impus, 2-6, 7-6, 7-6.

Irina Bara a câștigat la pas primul set al întâlnirii, 6-2, după 44 de minute de joc.

În setul secund, Kucova (118 WTA) i-a dat o replică mai puternică. S-a ajuns în tie-break, iar jucătoarea din Slovacia a trimis meciul în decisiv după ce s-a impus 7-6(3).

Și setul secund a ajuns în decisiv, iar Bara a ajuns la 4-1 și părea că se îndreaptă către victorie. Totuși, Kucova s-a impus în cele din urmă cu 2-6, 7-6(3), 7-6(5).

De la aceeași oră, pe terenul 2 se dispută duelul de dublu, dintre perechile Kawa/Voracova și Piter/Sherif.