CFR - Oțelul 0-1. Dorinel visează iarăşi la titlu, după victoria de la Cluj VIDEO

CFR a pierdut pe teren propriu cu formaţia care a fost liderul Ligii I în cea mai mare parte a actualului campionat.

CFR a fost învinsă acasă de Oţelul, una dintre candidatele la titlu. Dorinel a plecat cu trei puncte şi poate visa din nou să câştige campionatul.

CFR - Oțelul 0-1 (0-0)

Marcator: Antal 81

CFR: Mincă - Nuno Diogo, Cadu, Rada, Panin (83 Batin) - Sare, Kivuvu (46 S. Buș) - E. Kone, Peralta, Nicoară - Bastos (63 Hora). Antrenor: Alin Minteuan.

Oţelul: Grahovac - Rîpă, Perendija, Sg. Costin, S. Ilie - Giurgiu, Filip - Antal, Ibeh, Iorga (79 L. Buş) - Pena (87 Punosevac). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Arbitru: Cr. Balaj.

Vezi aici cum s-a marcat unicul gol al meciului:

Iată şi cea mai mare ocazie a CFR-ului, la foarfeca lui Rada.

Comentariul meciului, invers cronologic:

Final de meci. CFR a jucat slab şi a părut echipa în deplasare. Nici publicul nu a susţinut formaţia clujeană: a fluierat la greşelile CFR-ului şi a aplaudat reuşitele adversarilor.

Min. 93 Punosevac scapă pe contraatac, dar trage în blocaj

Min, 87 Trage şi Antal, departe de poartă

Min. 86 Şut Laurenţiu Buş, pe centrul porţii

Min, 85 Hora trage din voleu, tare, dar mingea nu găseşte cadrul porţii

Min. 84 Şut Ibeh, prinde Mincă

Min. 81 GOL OŢELUL! 0-1! Centrare Laurenţiu Buş, ANTAL reia la colţul lung, superb, din voleu

Min. 79 Buş contra Buş. Sergiu a intrat la pauză la CFR, Laurenţiu tocmai a fost introdus la Oţelul

Min, 76 Foarfecă Rada, prinde Grahovac. Frumoasă faza CFR-ului

Min, 65 Kone a șutat din voleu, paralel cu poarta

Min. 61 Șut Pena, cu stângul, peste poartă, de la 16 metri

Min. 58 Șut Nicoară, din unghi, mult peste poartă

Min. 57 Iorga pătrunde pe stânga și șutează inexact spre colțul scurt

Min. 55 Un "pui de penalty" la poarta Oțelului. Grahovac a dat, în loc de minge, în piciorul lui Bastos

Min. 49 Pena scapă cu Mincă și trage le lângă poartă

Min. 47 Șut Ibeh, ratat

A începu repriza a doua. Sergiu Buș a intrat în locul lui Kivuvu.

Se încheie repriza. CFR a fost dominată. Meciul este sărac în faze de poartă: Oțelul a avut câteva, totuși, clujenii, mai deloc.

Min. 45. Același scenariu, doar că a șutat Giurgiu

Min. 45. Șut Ibeh, deviat în corner de Rada

Min. 42. Bastos vede galben, după proteste

Min. 38. Kone este găsit cu o minge aruncată în spatele fundașilor gălățeni, dar până să șuteze se repliază S. Ilie

Min. 36. Iorga șutează din colțul careului, însă un jucător de la CFR se opune

Min. 22. Rada primește un cartonaș galben

Min. 22. Bastos reia cu capul peste poartă

Min. 14. Mare ocazie a gălățenilor: Pena reia spre poartă. Kone respinge de pe linia porții, apoi Mincă parează șutul lui Antal

Min. 14. Șut Iorga, din careu, deviat în corner

Meciul se joacă alert, dar între cele două careuri. Nu a existat nicio ocazie în primele 10 minute.

Min. 8. Antal simulează și este avertizat de Cristian Balaj.