10:22 Anca Dragu, fost ministru al Finanțelor și fost președinte al Senatului, a revenit joi seară în România și, potrivit unor surse citate de Gândul, s-a întâlnit cu președintele României, Nicușor Dan, la Palatul Cotroceni.
10:21 Primăria Cluj-Napoca a lansat licitația de atribuire prin concesiune a lucrărilor și serviciilor pentru realizarea aquapark-ului din cartierul Grigorescu. Investiția este estimată la aproape 400 milioane lei (fără TVA).
10:14 Un profesor din Oradea, fost radiolog, dar face curse Uber şi Bolt în timpul liber, filmează minore pe ascuns și postează apoi imaginile însoțite de texte extrem de vulgare. Acesta susţine că are "chestii" şi pe DarkWeb.
10:02 Temperaturile vor fi mai mari decât cele obişnuite, în cea mai mare parte a ţării, dar în special în regiunile sud-vestice, până aproape de sfârşitul lunii iulie.
09:44 Unii şoferi din Cluj-Napoca, dacă nu sunt pietoni pe trecere, nici nu se mai sinchisesc la culoarea roșie a semaforului să oprească şi îşi continuă drumul.
09:18 După ce s-au "evaporat" şi garajele de pe Bucegi, în cartierul Mănăştur, administraţia oraşului a început procesul de pregătire a străzii pentru a fi turnat asfaltul.
08:39 Un secretar de stat din Ministerul Finanțelor a plecat la Bruxelles pentru EcoFin, unde nu se poate prezenta vreun pachet de măsuri fiscale. EcoFin avizează azi constatarea potrivit căreia România n-a luat măsuri pentru reducerea deficitului bugetar.
08:07 După alte consultări eșuate la Cotroceni, toate planurile pentru formarea noului guvern sunt în aer.
07:52 Operațiunea „Marathon” este intitulată acțiunea de controale intensive de vineri, 20 iunie pentru depistarea șoferilor sub influența alcoolului sau a substanțelor psihoactive în județul Cluj.
07:25 Intervenția rapidă a elicopterului SMURD de la Braşov a salvat viața unei persoane mușcate de urs, joi, 19 iunie, într-o localitate din judeţul Covasna, informează Inspectoratul General al Aviaţiei din cadrul Ministerului Afacerilor Interne.
07:06 La inițiativa președintelui Consiliului Județean Cluj, în prima ședință ordinară a forului administrativ, va fi suspusă aprobării plenului acordarea distincției de cetățean de onoare al județului Cluj antrenorului Universității Cluj, Ioan Ovidiu Sabău.
00:10 Polițiștii clujeni apelează la ajutorul cetățenilor pentru a găsi o tânără în vârstă de 14 de ani, din Cluj-Napoca care a plecat de acasă în data de 19 iunie.
22:40, 19 Iun 2025 Salvatorii clujeni au anunţat în seara de joi 19 iunie o intervenție la un accident rutier petrecut pe strada Septimiu Albinii din Cluj-Napoca.
22:13, 19 Iun 2025 Un accident grav de cirulație, a avut loc joi, 19 iunie 2025, pa DN16 între localitățile Apahida și Corpadea.
19:34, 19 Iun 2025 Între Apahida și Corpadea s-a petrecut un accident grav de cirulație, joi, 19 iunie 2025, care s-a soldat cu moartea unui bărbat.
18:51, 19 Iun 2025 Desigur știți bancul cu ardeleanul care se duca să adune melci dar se întoarce cu mâna goală, spunând: „Până m-am aplecat după el, melcul țuști!, a fugit!”
18:50, 19 Iun 2025 Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj, a performat din nou la butoane, punând muzică la evenimentul de lansare a celei de-a treia sale cărți.
18:26, 19 Iun 2025 O mașină a fost distrusă în de flăcări, joi, 19 iunie 2025, în municipiul clujean Gherla.
17:25, 19 Iun 2025 Președintele Consiliului Județean Cluj și-a lansat, joi, cea de-a treia carte, intitulată „Cezarul, Dumnezeu, Iubirea – Regatul Puterii * RegatulCredinței * Regatul Iubirii”, sub forma unui jurnal de idei, așa cum îl definește Alin Tișe.