Winners Open 2021. Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile de finală și rămâne singura românca de pe tabloul de simplu

| Foto: facebook.com/winnersopen

Jucătoarea clasată pe locul 170 WTA a trecut în două seturi de Lara Arruabarrena, scor 6-3, 7-5, într-o oră și 37 de minute, turul al doilea al turneului de la Cluj-Napoca.

Startul primului set a fost unul echilibrat, iar cele două jucătoare au mers cap la cap până la 3-3. Apoi, Miki Buzărnescu a forțat și a reușit să își adjudece primul set, scor 6-3.

Deși experimentata Lara Arraubarrena (198 WTA) a câștigat primele două game-uri din setul secund, românca nu și-a pierdut concentrarea și a reușit să se impună într-un final complicat, scor 6-3, 7-5.

Pe tabloul de dublu, perechea Juvan/Dzalamidze a învins cuplul Fomina/Yashina, scor 2-6, 6-1, 10-3.