Universitatea Cluj, învinsă la Satu-Mare

Studenţii continuă lupta pentru menţinerea în liga secundă după ce au fost învinşi, sâmbătă, de Olimpia Satu-Mare, scor 3-1.

Scorul a fost deschis de către gazde, în minutul 20, când Buhăescu a lobat mingea peste Bolboaşă, după o centrare a lui Mărkuş. Unicul gol al clujenilor a fost marcat, în minutul 35, de Olimpiu Moruţan, care a reuşit egalarea, însă adversarii au reuşit să marcheze alte două goluri (în minutele 45, respectiv 72).

Au marcat: Buhăescu 20', 45', Mărkuş 72' / Moruţan 35

După plecarea lui Mihai Teja, "studenţii" sunt antrenaţi în această perioadă de Zsolt Szilagyi şi Mihai Nădăban.

Echipele de start

Olimpia: Băican - D. Muntean, Onicaş, Tătaru, Ciul - Villand, R. Rus - D. Lukacs, Kanalos, Mărkuş - Buhăescu. Antrenor: Mircea Bolba.

"U" Cluj: Bolboaşă - Butean, Corodoş, R. Crişan, Ciupe - Boboc, Erdei - Greu, Oct. Ursu, Moruţan - Zdroba. Antrenori: Mihai Nădăban, Zsolt Szilagyi