Foto “U” Cluj – Pyunik Erevan 4-1. Prima victorie pentru ”studenți” în cantonamentul din Turcia

| Foto: facebook.com/FCUCluj
U Cluj - Pyunik

După ce primele două partide au fost anulate din cauza condițiilor meteo nefavorabile, clujenii au obținut primul succes în cel de-al treilea amical din stagiul de pregătire.

Echipa lui Bogdan Lobonț a început în forță partida, iar noua achiziție Mirce Axente a deschis scorul în minutul trei. Același atacant a reușit dubla în minutul 36, după ce a fost servit excelent de Gavra. Golgheterul Universității Cluj a reușit să își treacă și el numele pe lista marcatorilor și a stabilit scorul pauzei, 3-0.

“Șecpile roșii” au început bine și actul secund, iar la cinci minute de la reluare, Norbert Janos a înscris pentru 4-0. Armenii au marcat golul de onoare în minutul 54 și au stabilit scorul final. Bogdan Lobonț a folosit, pe durata partidei, toți jucătorii pe care îi avea la dispoziție.