Pandurii, învinsă în ultimele minute de Fiorentina, cu 1-2

Pandurii Târgu-Jiu a pierdut cu 1-2 meciul disputat în această seară cu Fiorentina în Europa League. Formaţia gorjeană a condus până în minutul 85 însă italienii au reuşit să revină pe final şi să îşi adjudece victoria.

Pandurii a reuşit să deschidă scorul încă din prima repriză, după ce Eric a reuşit o foarfecă de senzaţie.

La pauză s-a intrat la cabine cu 1-0 pentru gazde. La Fiorentina a intrat în a doua repriză Borja Valero, care şi-a adus aportul, alături de Aquilani, la revenire aitalienilor.

Eroul echipei oaspete a fost însă Cuadrado, care a contribuit la ambele goluri ale Fiorentinei, primul dintre ele reuşit de Matos în minutul 86, iar cel de-al doilea în minutul 90, de Borja Valero, cu mai puţin de jumătate de minut înainte de sfârşitul meciului.