Mihai Teja: "Cred că am avut 11 metri"

Mihai Teja:
Antrenorul Universităţii Cluj, Mihai Teja, e de părere că "studenţii" ar fi fost dezavantajaţi prin neacordarea unei lovituri de la 11 metri în minutul 66, la un presupus fault al portarului Stăncioiu asupa lui Kovacs.

"E bine că n-am luat gol şi că n-am pierdut meciul. Cred că puteam să câştigăm aici dacă eram mai ambiţioşi, mai determinaţi. Am făcut un joc bunicel. Am început bine după care am intrat în jocul lui ASA cu mingi lungi şi la bătaie. Repriza a doua a fost una mai bună şi am avut câteva ocazii. Cred că am avut 11 metri clar acolo. Dacă se dovedeşte că a fost 11 metri este păcat. Nu vreau să spun că a fost în mod voit neacordarea acelui penalty, dar se greşeşte şi din păcate se greşeşte împotriva noastră.  A fost un meci frumos. Târgu Mureş are o echipă bună şi cred că şi noi am fost la acelaşi nivel, poate peste şi a fost un meci frumos. N-am dat gol. Lemnaru era omul de gol, dar cred că şi Gabi Jula şi Mengolo vor da gol şi îl vor înlocui cu succes", a spus Teja la finalul partidei ASA - "U" Cluj 0-0.