LIGA I LA START. Toate meciurile echipelor clujene, LIVE TEXT pe ziuadecj.ro PLUS Programul turului
- Scris de Ziua de Cluj
- 21 Iul 2011, 23:12
- Sport
- Ascultă știrea
Ambiții mai mari ca niciodată în fotbalul clujean. CFR are două titluri de campioană, "U" a jucat o finală, în anii 30, dar niciodată nu au existat două formații clujene care să emită pretenții la titlu în același campionat. Acum, exact asta se întâmplă. Feroviarii vor să confirme tradiția ultimei perioade, în care au luat campionatul din doi în doi ani, iar "șepcile roșii" nu și-au ascuns dorința de a avea performanțe pe măsura stadionului de excepție pe care vor juca din noiembrie.
Marile ambiții ale cluburilor nasc mari pasiuni în rândul suporterilor. Când nu sunteți pe stadion, stați cu ochii pe ziuadecj.ro, care vă va oferi LIVE TEXT (și VIDEO, de câte ori va avea ocazie) fiecare fază a fiecărui meci al celor două formații clujene.
În plus aici veți găsi declarațiile conducătorilor, antrenorilor și jucătorilor înainte și după meciuri.
Primele întâlniri vi le dăm în acest weekend: CS Mioveni - ”U” Cluj va fi LIVE TEXT pe ziuadecj.ro astăzi, de la ora 22.00, iar CFR - Astra va fi transmis fază cu fază duminică seara, de la ora 21.30.
Ca o noutate, ziuadecj.ro le va oferi note jucătorilor echipelor clujene, după fiecare meci.
Iată programul complet al turului Ligii I:
Etapa 1
Vineri, 22 iulie
Rapid Bucureşti - FC Vaslui, ora 18.30 - Digisport
Dinamo Bucureşti - FCM Târgu Mureş, ora 20.20 - Antena 1
CS Mioveni - Universitatea Cluj, ora 22.00 - Digisport
Sâmbătă, 23 iulie
Voinţa Sibiu - Steaua Bucureşti, ora 17.00 - Digisport
Duminică, 24 iulie
Ceahlăul Piatra Neamţ - Pandurii Târgu Jiu, ora 18.30 - Digisport
CFR Cluj - Astra Ploieşti, ora 21.30 - Digisport
Luni, 25 iulie
FC Braşov - Gaz Metan Mediaş, ora 18.30 - Digisport
Concordia Chiajna - Sportul Studenţesc, ora 19.00 - Dolce TV
Petrolul Ploieşti - Oţelul Galaţi, ora 21.30 - Digisport
Etapa 2
Vineri, 29 iulie
Sportul Studenţesc - Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 18.30 - Digisport
Sâmbătă, 30 iulie
FCM Târgu Mureş - CFR Cluj, ora 18.30 - Digisport
Universitatea Cluj - Rapid Bucureşti, ora 20.20 - Antena 1
FC Vaslui - Petrolul Ploieşti, ora 22.00 - Digisport
Duminică, 31 iulie
Astra Ploieşti - Voinţa Sibiu, ora 18.30 - Digisport
Steaua Bucureşti - CS Mioveni, ora 20.15 - Dolce TV
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti, ora 21.30 - Digisport
Luni, 1 august
Pandurii Târgu Jiu - FC Braşov, ora 18.30 - Digisport
Marţi, 2 august
Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna, ora 20.30 - Digisport
Etapa 3
Vineri, 12 august
CS Mioveni - Astra Ploieşti, ora 18.45 - Digisport
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş, ora 20.30 - Gsp TV
Sâmbătă, 13 august
Concordia Chiajna - FC Vaslui, ora 18.30 - Digisport
Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti, ora 20.15 - Dolce TV
Dinamo Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu, ora 21.30 - Digisport
Duminică, 14 august
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi, ora 18.30 - Digisport
Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj, ora 20.30 - Digisport
Luni, 15 august
FC Braşov - Sportul Studenţesc, ora 21.30 - Digisport
Etapa 4 (20.08.2011)
Rapid Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Ploieşti - Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
FC Vaslui - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Sportul Studenţesc Bucureşti - Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi - FC Braşov
Pandurii Târgu-Jiu - CFR 1907 Cluj
Gaz Metan Mediaş - Voinţa Sibiu
FCM Târgu-Mureş - CS Mioveni
Etapa 5 (27.08.2011)
CFR 1907 Cluj - Sportul Studenţesc Bucureşti
Voinţa Sibiu - Pandurii Târgu-Jiu
CS Mioveni - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Petrolul Ploieşti
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Rapid Bucureşti
FC Braşov - FC Vaslui
Dinamo Bucureşti - Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti - Universitatea Cluj
Steaua Bucureşti - FCM Târgu-Mureş
Etapa 6 (10.09.2011)
Rapid Bucureşti - FC Braşov
Petrolul Ploieşti - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna
FC Vaslui - Dinamo Bucureşti
Sportul Studenţesc Bucureşti - Voinţa Sibiu
Oţelul Galaţi - CFR 1907 Cluj
Pandurii Târgu-Jiu - CS Mioveni
Gaz Metan Mediaş - Steaua Bucureşti
FCM Târgu-Mureş - Astra Ploieşti
Etapa 7 (17.09.2011)
CFR 1907 Cluj - FC Vaslui
Voinţa Sibiu - Oţelul Galaţi
CS Mioveni - Sportul Studenţesc Bucureşti
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Concordia Chiajna
FC Braşov - Petrolul Ploieşti
Dinamo Bucureşti - Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş
Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu-Jiu
FCM Târgu-Mureş - Universitatea Cluj
Etapa 8 (24.09.2011)
Rapid Bucureşti - CFR 1907 Cluj
Concordia Chiajna - FC Braşov
Petrolul Ploieşti - Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj - Ceahlăul Piatra-Neamţ
FC Vaslui - Voinţa Sibiu
Sportul Studenţesc Bucureşti - Steaua Bucureşti
Oţelul Galaţi - CS Mioveni
Pandurii Târgu-Jiu - Astra Ploieşti
Gaz Metan Mediaş - FCM Târgu-Mureş
Etapa 9 (01.10.2011)
CFR 1907 Cluj - Petrolul Ploieşti
Voinţa Sibiu - Rapid Bucureşti
CS Mioveni - FC Vaslui
FC Braşov - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Ploieşti - Sportul Studenţesc Bucureşti
Steaua Bucureşti - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj
FCM Târgu-Mureş - Pandurii Târgu-Jiu
Etapa 10 (15.10.2011)
Rapid Bucureşti - CS Mioveni
Concordia Chiajna - CFR 1907 Cluj
Petrolul Ploieşti - Voinţa Sibiu
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj - FC Braşov
FC Vaslui - Steaua Bucureşti
Sportul Studenţesc Bucureşti - FCM Târgu-Mureş
Oţelul Galaţi - Astra Ploieşti
Pandurii Târgu-Jiu - Gaz Metan Mediaş
Etapa 11 (22.10.2011)
CFR 1907 Cluj - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Voinţa Sibiu - Concordia Chiajna
CS Mioveni - Petrolul Ploieşti
Dinamo Bucureşti - FC Braşov
Astra Ploieşti - FC Vaslui
Steaua Bucureşti - Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu-Jiu - Universitatea Cluj
Gaz Metan Mediaş - Sportul Studenţesc Bucureşti
FCM Târgu-Mureş - Oţelul Galaţi
Etapa 12 (29.10.2011)
Rapid Bucureşti - Astra Ploieşti
Concordia Chiajna - CS Mioveni
Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Voinţa Sibiu
FC Braşov - CFR 1907 Cluj
Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti
FC Vaslui - FCM Târgu-Mureş
Sportul Studenţesc Bucureşti - Pandurii Târgu-Jiu
Oţelul Galaţi - Gaz Metan Mediaş
Etapa 13 (05.11.2011)
CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucureşti
Voinţa Sibiu - FC Braşov
CS Mioveni - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Astra Ploieşti - Petrolul Ploieşti
Steaua Bucureşti - Concordia Chiajna
Sportul Studenţesc Bucureşti - Universitatea Cluj
Pandurii Târgu-Jiu - Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui
FCM Târgu-Mureş - Rapid Bucureşti
Etapa 14 (19.11.2011)
CFR 1907 Cluj - Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Astra Ploieşti
Petrolul Ploieşti - FCM Târgu-Mureş
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Steaua Bucureşti
FC Braşov - CS Mioveni
Dinamo Bucureşti - Voinţa Sibiu
FC Vaslui - Pandurii Târgu-Jiu
Oţelul Galaţi - Sportul Studenţesc Bucureşti
Etapa 15 (26.11.2011)
Voinţa Sibiu - CFR 1907 Cluj
CS Mioveni - Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti - Ceahlăul Piatra-Neamţ
Steaua Bucureşti - FC Braşov
Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi
Sportul Studenţesc Bucureşti - FC Vaslui
Pandurii Târgu-Jiu - Rapid Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - Petrolul Ploieşti
FCM Târgu-Mureş - Concordia Chiajna
Etapa 16 (03.12.2011)
CFR 1907 Cluj - CS Mioveni
Voinţa Sibiu - Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti - Sportul Studenţesc Bucureşti
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
Petrolul Ploieşti - Pandurii Târgu-Jiu
Ceahlăul Piatra-Neamţ - FCM Târgu-Mureş
FC Braşov - Astra Ploieşti
Dinamo Bucureşti - Steaua Bucureşti
FC Vaslui - Oţelul Galaţi
Etapa 17 (10.12.2011)
CS Mioveni - Voinţa Sibiu
Astra Ploieşti - Dinamo Bucureşti
Steaua Bucureşti - CFR 1907 Cluj
Universitatea Cluj - FC Vaslui
Sportul Studenţesc Bucureşti - Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu-Jiu - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra-Neamţ
FCM Târgu-Mureş - FC Braşov