Divizia A1 a ajuns la final. “U” NTT DATA Cluj a încheiat pe ultimul loc în campionat

| Foto: u-cluj.ro

Echipa de volei feminin a retrogradat în liga secundă, după ce a obținut doar trei victorii în 28 de partide.

“U” NTT DATA va juca din sezonul viitor în Divizia A2, după ce a încheiat actuala stagiune pe locul al 12-lea, cu doar 6 puncte. În ultimul turneu pe care l-au disputat în prima ligă, cel de la Galați, “studentele” au pierdut toate cele trei partide, disputate în compania formațiilor CSU Belor Galați, CSU Medicina CNUE Târgu Mureș și FC Argeș.

Campioana actualei ediții din Divizia A1 este CSM Târgoviște, în timp ce locul al doilea a fost ocupat de Volei Alba Blaj, iar CS Dinamo a încheiat pe ultima treaptă a podiumului.