Video Daniel Popa, după reușita superbă din meciul cu Hermannstadt: "Am intrat foarte bine, cu dorința de a da gol"

Execuția excelentă din prelungirile meciului a adus un punct Universității Cluj la Sibiu.

La ultimele secvențe ale jocului, Dan Nistor a trimis la marginea careului, de unde Daniel Popa a reușit o execuție de zile mari, ce a stabilit scorul final între Universitatea Cluj și Hermannstadt, 1-1.

Intrat la pauză, atacantul a dezăluit că se aștepta să marcheze, iar faptul că a venit de pe bancă i-a oferit o motivație în plus în jocul de duminică.

"Am intrat foarte bine, cu dorința de a da gol. Știam că o voi face și mă bucur că am reușit un gol frumos. A fost o execuție frumoasă, nu mă așteptam să dau așa, dar Dan dă pase foarte bune și s-a dovedit încă o dată că lucrăm bine împreună.

Băieții erau fericiți, am obținut un punct important. Eu mai simt cel mai bine jucând de la început, dar dacă trebuie să joc a doua repriză nu am vreo problemă, din contră, intru cu ambiție să arăt că merit să joc titular", a declarat atacantul.

Reușita lui Daniel Popa din meciul cu Hermannstadt:

În actualul sezon, Popa a marcat de 9 ori și a oferit 5 pase decisive în 32 de apariții în actualul sezon al Superligii.