Cine va arbitra meciul tur dintre Steaua Roșie Belgrad și CFR Cluj
- Scris de Ziua de Cluj
- 17 Aug 2021, 08:16
- Sport
- Ascultă știrea

Partida dintre Steaua Roşie Belgrad şi CFR Cluj, care va avea loc marţi, de la ora 22:00, pe Stadionul ''Rajko Mitic'' din Belgrad.
Arbitrul bulgar Gheorghi Kabakov va conduce meciul tur Steaua Roşie Belgrad - CFR Cluj din prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal, potrivit site-ului UEFA, a anunţat Agerpres.
Arbitri asistenţi vor fi Martin Margaritov şi Dian Valkov, iar arbitru de rezervă a fost desemnat Nikola Popov.
Kabakov a arbitrat naţionala de seniori a României în meciul amical cu Belarus, din 11 noiembrie 2020, câştigat de tricolori cu scorul de 5-3.
De asemenea, bulgarul a condus două partide ale naţionalei Under-21 a României, 0-0 cu Elveţia, în deplasare, pe 6 octombrie 2017, în preliminarii, şi 0-0 cu Franţa, pe 24 iunie 2019, la turneul final din Italia.
Manşa secundă dintre CFR Cluj şi Steaua Roşie va avea loc pe 26 august, la Cluj-Napoca.