Doi sportivi de la Universitatea Cluj, pe podium la o competiţie de scrabble în engleză

Doi sportivi legitimaţi la Universitatea Cluj au ocupat primul loc, respectiv poziţia a 3-a, în cadrul celei de-a doua etape a campionatului naţional de scrabble în engleză, desfăşurate la un hotel din Cluj.

Mihai Pantis s-a clasat astfel pe locul 1, încheind competiţia cu 9 victorii şi o înfrângere, în timp ce Ovidiu Tamaş a ocupat cea de-a treia poziţie, cu 5 victorii şi 5 înfrângeri, conform site-ului clubului sportiv Universitatea Cluj. Locul 2 a fost ocupat de Dan Sandu, sportiv legitimat la Locomotiva Bucureşti, cu 7 victorii şi 3 înfrângeri. Concursul a avut loc la hotelul Ary din Cluj-Napoca.

Ultima etapă a campionatului de scrabble în limba engleză se va desfăşura la Iaşi, între 2-3 noiembrie.

Între 24-26 mai la acelaşi hotel se va desfăşura un alt turneu de scrabble, în limba română, reprezentând cea de-a doua etapă a campionatului naţional de scrabble.