Soţia senatorului PSD Alexandru Cordoș a fost condamnată de Tribunalul Cluj la trei ani şi şase luni de închisoare cu executare pentru trafic de influenţă şi doi ani interzicerea unor drepturi.
Dubla campioană olimpică la atletism Iolanda Balaş Soeter s-a stins din viaţă, la vârsta de 79 de ani. Doamna atletismului românesc avea probleme de sănătate de ceva timp, iar astăzi a pierdut lupta cu boala.
Ministrul Apărării, Mihnea Motoc, consideră că prezenţa militarilor români în teatrele de operaţii din Afganistan corespunde intereselor ţării, dar şi aşteptărilor oamenilor de a vedea combătut terorismul.
Consiliul Superior al Magistraturii a dat aviz favorabil proiectului Ordonanţei de Urgenţă privind interceptările, dar cu câteva observaţii, au declarat surse judiciare.
Agenţii economici vor fi sprijiniţi de Guvern, prin scheme de ajutor de minimis, să participle la târguri şi expoziţii internaţionale, misiuni economice organizate în străinătate, dar şi să facă studii de piaţă şi pe produse.
Celebra Sherry Ingraham, unul dintre cei mai importanţi dermatologi din SUA, oferă câteva recomandări în ceea ce priveşte tratamentul anti-îmbătrânire, cel mai important aspect de reţinut fiind folosirea unei creme cu protecţie solară, scrie one.ro.
Actorul Levente Molnár spune că "Fiul lui Saul", care a primit premiul Oscar pentru cel mai bun film străin, trebuie să ne facă să nu uităm de ce este capabil animalul din noi, precizând că în timpul filmărilor s-a simţit ca şi cum ar fi fost în mijlocul iadului.
FC Universitatea Cluj a obţinut joi o nouă amânare în procesul prin care i se cere falimentul. Tribunalul Botoşani a anunţat un nou termen, pentru data de 14 aprilie, scrie stiridesport.ro
Cancelarul german Angela Merkel a înregistrat o creştere a popularităţii sale faţă de luna trecută, atingând cel mai mare procent de susţinere din acest an, dar popularitatea coaliţiei conservatoare rămâne neschimbată, potrivit unui nou sondaj publicat miercuri, informează Reuters.