O poveste a unui canibal angajat la un spital din Budapesta a șocat țara vecină. Un împătimit colecționar și consumator de părți anatomice umane a ajuns după gratii.
Alţi cinci pacienţi infectaţi cu SARS-CoV-2 au fost transferaţi, duminică, pentru a fi tratați în centrul universitar din Debrecen, Ungaria.