U-Banca Transilvania a anunțat încheierea colaborării cu doi jucători importanți care au contribuit în sezonul acesta la câștigarea titului de campioană a României a echipei din Cluj-Napoca.
Jucătorul în vârstă de 26 de ani își va continua cariera alături de o formație din Franța.
Americanul și Mihai Silvășan au prefațat întâlnirea cu formația din Bosnia Herțegovina.
Echipa clujeană s-a impus în deplasare în fața celor de la SC Derby, scor 95-82, în etapa a șaptea a competiției.
Baschetbalistul american a fost cel mai bun marcator ale echipei clujene în meciul cu BAXI Manresa din EuroCup.
Unul dintre baschetbaliștii transferați de echipa clujeană în pauză de vară a ajuns în țara noastră.
Campioana României a anunțat sosirea unui conducător de joc american în vârstă de 26 de ani.