Victorie pentru CFR Cluj în ultimul amical al iernii. “Feroviarii” au încheiat neînvinși cantonamentul din Turcia

Echipa pregătită de Antonio Conceicao s-a impus în fața slovacilor de la AS Trencin, scor 4-2.

După succesul în fața campioanei Bulgariei, Ludogorets, clujenii au întâlnit echipa ce a încheiat pe locul al cincilea în campionatul Slovaciei. Formația din Gruia a început puternic partida, iar la pauză scorul era 3-0, după golurile marcate de Țucudean, Omrani și Deac. Slovaci au redus din diferență imediat după pauză, dar Omrani a refăcut diferența de trei goluri. AS Trencin a mai marcat o dată, iar scorul final a fost 4-2.

Echipa de start: Arlauskis, Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovic, Bordeianu, Deac - Păun, Țucudean, Omrani. Au mai evoluat: Mureșan, Peteleu, Culio, Ioniță, Costache, Petrila, Hoban, Males, Ganea, Potra, Ionuț Rus

CFR Cluj va reveni în țară și se pregătește să reia lupta din campionat. Primul meci oficial din 2019 va fi împotriva formației Hermannstadt, pe propriul teren.