News alert Vești bune pentru "studenți". Alex Chipciu a semnat un nou contract cu "U" Cluj

Vești bune pentru "studenți". Alex Chipciu a semnat un nou contract cu "U" Cluj

Jucătorul în vârstă de 34 de ani și-a prelungit înțelegerea cu formația clujeană.

"Clubul nostru a ajuns, astăzi, la o înțelegere privind prelungirea contractului cu Alex Chipciu.

Alex Chipciu a ajuns la FC Universitatea Cluj în vara anului trecut. A condus echipa din teren în acest sezon, purtând banderola de căpitan. Experiența sa a jucat un rol important în locul 10 ocupat de ”U” la finalul sezonului din Superliga, dar și în parcursul excelent din Cupa României.

În sezonul 2022/2023, Alex Chipciu a strâns 39 de meciuri în tricoul echipei noastre, a marcat două goluri și a oferit două pase decisive.

Prima reușită pentru ”U” a venit împotriva celor de la FC Hermannstadt în sferturile Cupei României, când ”U” era condusă cu 1-0. Acel gol a pus bazele revenirii și calificării în semifinalele Cupei", a anunțat Universitatea Cluj.