Unirea Dej s-a calificat dramatic în play-off-ul Cupei României

| Foto: facebook.com/fcunireadejoficial

În schimb, cealaltă reprezentată a județului Cluj, Sănătatea, a fost eliminată.

Trupa din eșalonul secund s-a văzut condusă de la jumătatea primei reprize, când Astafei a deschis scorul (21). Cu toate acestea, Ciuciulete a punctat pentru Unirea Dej (36), iar scorul pauzei a fost 1-1.

În a doua repriză, elevii lui Dacian Nastai păreau că au dat lovitura, când Golda a marcat (87), dar gazdele au egalat imediat (89). Același Golda s-a încăpățânat, a înscris din nou în minutele suplimentare (90+3) și a adus calificarea Unirii Dej în play-off-ul Cupei României.

În schimb, Sănătatea Cluj a jucat împotriva unei alte formații din Liga a 3-a, FC Bihor Oradea. La pauză, "Virușii verzi" erau conduși cu 1-0, iar misiunea lor s-a complicat și mai tare în repriza secundă, când oaspeții au majorat diferența. Așadar, echipa clujeană a fost eliminată din Cupa României.