“U” Cluj – Rad Belgrad 1-1. Remiză pentru “Șepcile roșii” în cel de-al doilea amical din Antalya

| Foto: fcuniversitateacluj.ro

Elevii lui Bogdan Lobonț au încheiat la egalitate partida împotriva formației clasate pe locul 14 în Superliga din Serbia.

Meciul împotriva echipei din țara vecină a început cum nu se poate mai prost pentru clujeni, după ce sârbii au deschis scorul în minutul șapte. După 20 de minute de joc, Gavra a semnat prima ocazie a “studenților”, cu o lovitură de cap. În cele din urmă, “Șepcile roșii” au restabilit egalitatea, prin Norbert Janos, care a finalizat un contraatac în minutul 37. Astfel, după prima repriză, scorul era 1-1. Actul secund a fost mai sărac în faze periculoase. Singura oportunitate de a marca a elevilor lui Bogdan Lobonț a venit în minutul 58, când șutul lui Goga a trecut puțin pe lângă poartă.