”U” Cluj își pune la adăpost locul 1. A învins Metalurgistul Cugir

Victorie importantă pentru Universitatea Cluj. ”Șepcile roșii” s-au impus cu 2-1 pe terenul Metalurgistului Cugir, vineri, în etapa a 13-a din Liga a III-a.

Echipa lui Adrian Falub a avut nevoie de doar 14 minute pentru a deschide scorul. Autorul golului a fost Dorin Goga (14). ”Studenții” au terminat, însă, prima repriză la egalitate. Cugirenii au făcut 1-1 prin Șaucă (23).

Dar ”U” Cluj a fost hotărâtă să se impună. Golul de trei puncte și care îi putea desprinde în clasament pe clujeni a fost înscris de George Florescu (63). Scor final 2-1 și ”alb-negrii” acumulează 29 puncte. A doua clasată din Seria a V-a, Industria Galda, are 5 puncte mai puțin decât ”U” Cluj.

Iată primul ”11” aliniat de Falub la Cugir: Dinu - Takacs, Onicaș, Abrudan, Manu - Giurgiu (C), Florescu (81, Cordoș) - Hordouan (90+1 Telcean), Greu, Goga (90, Lemnaru ) - Moldoveanu (37, Micaș)