"U" Cluj - Gaz Metan 2-2. Universitatea a fost egalată de la 2-0 VEZI VIDEO

Universitatea Cluj a remizat la Mediaş cu Gaz Metan, după ce a condus la pauză prin ”dubla” lui Niculescu.

"U" - Gaz Metan 2-2 (2-0)

Marcator: Cl. Niculescu 41, 43 - Eric 69, Roman 87

”U”: Popa - Buhuş, Pele, Munteanu, Mendy - Cojocnean (74 Voican), Boştină (80 V. Gheorghe), Balde, Cristea - Machado, Niculescu (66 Tony).

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Trtovac, Zaharia, Akaki, Markovic (63 Miclea) - Hoban, Kubala (46 Bozeșan), Eric, Pârvulescu - Bawab, Aganovic (47 Roman).

Iată comentariul meciului, invers cronologic:

Dacă ar fi învins la Mediaș, ”U” trecea peste CFR în clasament, cel puțin până luni.

Final de meci. "U" scoate un punct de la Mediaș, deși putea obține mai mult, dacă nu se apăra prea mult în repriza secundă, dar și dacă tușierul nu ridica aiurea fanionul în prelungiri.

Min. 93. Voican înscrie un gol regulamentar, anulat pe motiv de ofsaid!!!

Min. 90 Tony pătrunde și șutează în portar

Min 89. șut Eric în blocaj

Min. 87. GOL GAZ METAN. ROMAN înscrie dintr-o pasă a lui Hoban

Min. 86. Mare ocazie Roman, care reia cu capul, de la 6 metri, pe lângă poartă

Min. 83. Șut Voican, prinde Pleșca

Min. 72. Tony șutează de la 16 metri, prinde Pleșca fără probleme

Min. 69. GOL GAZ METAN! 2-1. ERIC prinde un super-șut de la aproape 30 de metri, Popa este bătut

Min. 66. Iese Clau-gol, intră Tony

Min. 64. POPA APĂRĂ PENALTY-UL EXECUTAT DE ERIC

Min. 63. Penalty pentru gazde, la semnalizarea tușierului. Pele l-a agățat pe Roman

Min. 56 cartonașe galbene Pârvulescu (Mediaș) și Popa ("U")

Min. 53. Roman scapă spre poartă, dar șutează pe lângă poartă. Ocazie bună pentru Gaz Metan

Min. 48. Mendy primește galben. Lovitură liberă Eric, mingea trece puțin pe lângă

S-a reluat meciul. Bozeșan și Dan Roman, nepotul regretatului Gheorghe Roman, fost președinte la CS "U", au intrat la Gaz Metan.

Este pauză. "U" pare să fie, cum spune cântecul fanilor, "peste tot ca acasă". Conduce cu 2-0 pe Gaz Metan, chiar la Mediaș, unde este gazdă de formă la această partidă.

Min. 44. galben Kubala

Min. 43. GOOOOL "U"! 2-0. NICULESCU execută o lovitură liberă de la 35 de metri, lateral stânga, Machado îl derutează pe portarul Pleșca, iar mingea intră în poartă

Min. 41. GOOOOL "U"! 1-0. NICULESCU execută superb o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Pleșca nu mai poate face nimic

Min. 34. Cojocnean sprintează pe dreapta, dar execuția lui nu este nici șut către poartă, nici centrare către Niculescu

Min. 33. Gazdele cer henț la o minge care îl lovește în cot pe Balde

Min. 21. Niculescu este tras la marginea careului de 16 metri de Trtovac. Deaconu dă galben la Niculescu pentru proteste. La această fază, arbitrul ar fi putut lesne da roșu la Trtovac și o lovitură liberă dintr-o poziție ideală pentru Clau-gol

Min. 17, Lovitură liberă de la 25 de metri, poziție bună, centrală, pentru "U". Claudiu Niculescu trage bine, dar Pleșca prinde

Min. 13. Uriașă ocazie a lui Machado, care, rămas singur cu Pleșca, nu a putut să îl învingă