”U” Cluj a bifat a treia victorie consecutivă din meciurile amicale

"Studenții" s-au impus cu 3-2 în fața Industriei Galda de Jos (Liga a III-a), sâmbătă, în Parcul Sportiv "Iuliu Hațieganu", în cel de-al treilea amical din 2017.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 24, prin David. Echipa lui "Papi" a egalat, însă, prin Takacs (43). Același jucător avea să facă 2-1 pentru "Șepcile roșii" cu un șut de la colțul lung (45+2). Prima repriză s-a terminat la egalitate, Cernea marcând pentru Galda de Jos de la punctul cu var.

În actul secund, Rareș Takacs a realizat hatt-trickul, cu un gol din penalty (62). Jucătorul de 25 ani a stabilit, de asemenea, scorul final al meciului, 3-2 pentru Universitatea Cluj.

Este a treia victorie bifată de "studenți" în meciurile de pregătire, după 2-0 cu CSM Hunedoara și 2-1 împotriva Unirii Jucu.

"U" CLUJ - INDUSTRIA GALDA DE JOS 3-2 (2-2)

Au marcat: Rareș Takacs (hatt-trick)/ David, Cernea (penalty)

"U" Cluj (prima repriză): Man - Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu - Giurgiu, Rogozan - Salcău, Hațiegan, Takacs - Lemac

"U" Cluj (a doua repriză): Man - Fizeşan, Ionescu, Irimie, Manu - Giurgiu, Budin - Takacs, Hațiegan, Hîmpea - Lemac

Locație: Parcul Sportiv "Iuliu Hațieganu", Cluj-Napoca