”U” Cluj a ajuns la al patrulea succes în amicale. Victorie la scor cu Unirea Dej

„Șepcile Roșii” au învins astăzi, scor 4-0, pe Unirea Dej, într-un meci amical în care antrenorul Adrian Falub a rulat aproape tot lotul de jucători.

Telcean a deschis scorul în minutul 44 pentru „studenți”, iar acesta a fost scorul cu care s-a intrat la cabine după prima repriză. În repriza secundă, a fost rândul lui Gavra să marcheze pentru 2-0 (55), iar Alex Pop (66) din penalty şi tânărul Mâneran (90) au dus scorul la 4-0 pentru ”U” Cluj.

Echipa de start:

Adrian Falub a început partida cu: Vâtcă – Ilieş (Inacio, min. 30), Telcean, Tamaş, Crăciun, Neciu (Taub, min. 10), Văsălie, Barbu, Negreanu, Pîrvulescu, Goga.

În repriza a doua la “U” Cluj au evoluat: Vâtcă – Telcean (Paşcalău, min. 80), Vomir, Crăciun (Horj, min. 66), Inacio, Taub, Negrean (Botic, min. 66), Barbu (Dolghi, min. 66), Alex Pop (Meşter, min. 70), Ştefănescu (Matei Moraru, min. 70), Gavra (Mâneran, min. 70).

Amicalul cu Unirea Dej a fost la cincilea disputat de ”U” Cluj pentru pregătirea noului sezon, după 8-0 cu Recolta Odoreu (liga a 4-a, Satu Mare), 3-1 cu ACS Comuna Recea, 2-1 cu Avântul Reghin și 3-1 cu Metalurgistul Cugir.