U-BT s-a distrat în meciul doi cu FC Argeș și e la un singur succes de calificarea în finala Ligii Naționale

| Foto: facebook.com/ubtcluj

Campioana României a făcut spectacol și în cel de-al doilea meci al seriei, la capătul căruia s-a impus cu 113-68.

La fel ca și în prima partidă, care s-a disputat duminică, U-BT a controlat în totalitate jocul cu FC Argeș Basketball. Diferența dintre cele două echipe a fost evidentă, iar “studenții” au profitat din plin de slăbiciunile adversarilor.

Mai mult, Mihai Silvășan a profitat de diferența mare înregistrată la intrarea în ultimele 10 minute și a jucat în sfertul 4 cu 5 tineri români în teren. Astfel, U-BT s-a impus cu 113-68 și poate încheia seria joi, la Pitești.

Cel mai bun marcator al echipei clujene a fost Stipanovic (16 puncte, 8-8 din acțiune), urmat de Kuti (15 puncte, 8 recuperări).