Transylvania Open 2024. Camila Osorio e prima câștigătoare a zilei la Cluj-Napoca

| Foto: ZIUA de Cluj

Jucătoarea din Columbia a trecut în primul tur de favorita 7 a turneului, Viktoriya Tomova.

Primul meci al zilei de pe terenul central din BT Arena s-a încheiat în două seturi și cu o învingătoare surpriză. Camila Osorio a ieșit învnigătoare din duelul cu Viktoria Tomova, scor 6-2, 6-4.

Primul set a fost decis rapid în favoarea sportivei din Columbia, după doar 33 de minute. Chiar dacă favorita 7 a turneului de la Cluj-Napoca a încercat să revină în setul secund, Osorio s-a impus în cele din urmă.

De la această oră, pe terenul 2 se dispută întâlnirea dintre Laura Siegemund și Nuria Parrizas Diaz.

Pe terenul central urmează meciul dintre Nadia Podoroska și Clara Tauson.