"Studenții" au încheiat cu un succes cantonamentul din Antalya

| Foto: FC Universitatea Cluj

Universitatea Cluj a câștigat ultimul joc de pregătire, în fața divizionarei secunde din Elveția, FC Schaffhausen.

Echipa pregătită de Ioan Ovidiu Sabău a început perfect jocul și a marcat rapid două goluri, prin Thiam și Bic. Înainte de pauză, elvețienii au întors rezultatul în doar patru minute, dar Ispas a marcat și a stabilit scorul primei reprize, 3-2.

După mai bine de o oră de joc, Alex Chipciu a reușit să el să puncteze și a închis tabela la 4-2 pentru Universitatea Cluj.

Echipa de start:

Iliev - Miron, Ispas, Pițian - Vlădoiu, Bic, Remacle, Briceag - Chipciu, I. Stoica, Thiam. Au mai evoluat: Ilie, Ze Gomes, Bălan, Pires, Filip, Oancea și Fulop.

În cele patru meciuri amicale disputate în Antalya, "studenții" au înregistrat două succese și două eșecuri.