SPECIAL. "Studenţii" s-au relaxat la o sărbătoare a localnicilor din Leogang
- Scris de Ziua de Cluj
- 15 Iul 2010, 17:08
- Sport
- Ascultă știrea

DISTRIBUIE
Staff-ul tehnic al Universităţii le-a dat bilet "de voie" jucătorilor timp de o oră şi jumătate, după cina de vineri, iar "studenţii" au profitat de ocazie pentru a se relaxa la un festival tradiţional austriac, desfăşurat chiar în apropierea hotelului unde sunt cazaţi. în timp ce pe scenă se desfăşurau concertele de muzică tradiţională, în special din zona Tirolului, Machado, Reinaldo, Lecic şi ceilalţi "studenţi" au fost solicitaţi de către localnici pentru autografe şi poze de grup. "Sărbătoarea se desfăşoară în fiecare an, a fost inventată, practic, de Hans, proprietarul hotelului unde este cazată şi echipa din Cluj. E un fel de petrecere în familie", ne-a povestit unul dintre organizatori.
După aproximativ o oră în care au zăbovit la festival, clujenii au fugit în camere pentru a urmări victoria Uruguayului în faţa Ghanei, în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Africa de Sud.
Azi, fotbaliştii clujeni se vor deplasa aproximativ 90 de kilometri, până la Grobming, unde se va desfăşura partida amicală împotriva vicecampioanei Ungariei, Videoton Szekesfehervar. Jocul va începe la ora locală 17.
DISTRIBUIE
Comenteaza