Sfârșit perfect de an pentru CFR Cluj. Campioana a câștigat fără emoții la Voluntari

Echipa lui Dan Petrescu s-a impus pe terenul ultimei clasate, scor 4-0.

Ultimul joc din 2019 a început perfect pentru "feroviari". Susic a finalizat o combinație foarte bună a clujenilor și a deschis scorul (5). Elevii lui Dan Petrescu au continuat forcingul, iar în minutul 13 Costache a fost faultat în careu. Culio a transformat fără emoții și a majorat diferența. Campionii au presat în continuare, iar gazdele nu au reușit să facă față ritmului trupei din Gruia. După o jumătate de oră de Joc, Costache a avut o bună oportunitate, însă Armaș a respins de pe linia porții. Finalul de repriză a consemnat un nou gol al al clujenilor. Deac a fost lăsat singur cu Rîmniceanu, pe care l-a lobat din cădere și a stabilit scorul pauzei, 3-0.

La revenirea de la cabine, CFR-iștii au ieșit mai relaxați și nu au mai forțat. Deși au dominat în continuare jocul, clujenii nu s-au mai apropiat de poarta gazdelor. Prima ocazie a reprizei secunde a venit în minutul 80, când Djokovic a șutat puțin pe lângă. Apoi, Deac și Djokovic au avut o dublă ocazie, fiind urmați de Omrani și Petrila. Căpitanul Camora a închis tabela cu un șut din apropiere, scor 4-0.