”Șepcile roșii”, victorie în al cincilea amical al iernii

“U” Cluj a câștigat partida cu Industria Galda de Jos, scor 2-0.

Prima parte a jocului a fost bogată în ocazii, dar scorul pauzei a fost 0-0. Cele mai importante situații de gol ale "studenților" au fost semnate de Manu, Hațiegan, Florescu, Micaș și Goga.

Adrian Falub a început în formula: Albuț - Chiş, Abrudan, Cordoş, Manu - Giurgiu, Micaş - Hațiegan, Florescu, Goga - Ene

Jocul bun s-a concretizat pentru "U" în a doua repriză. Florescu a deschis scorl în minutul 50 cu un șut din interiorul careului. Apoi, Lemnaru a majorat diferența și a stabilit scorul final, 2-0. Clujenii sunt la a patra victorie în meciurile de pregătire.

În repriza secundă Universitatea a aliniat următorul 11: Albuț - Takacs, Onicaş, Telcean, Azbague - Saroşi, Florescu - Hațiegan, Greu, Ursu - Lemnaru

"Studenții"joacă în următorul meci împotriva Luceafărului Oradea. Meciul se va disputa marți, 13 februarie, ora 13:00.