Rugby. "U", pe locul 7 la rugby în 7

Rugby.
Echipa de rugby "U" Cluj s-a clasat pe poziția a VII-a la finalul campionatului de rugby în 7.

"Studenții" au învins în grupe, din nou, vicecampioana Știință Baia Mare, scor 26-22. În celelalte partide ale grupei, rugbyștii clujeni au pierdut contra Stelei cu scorul de 5-28, Steaua fiind de altfel câștigătoarea ediției acestui campionat de rugby în 7, și au fost învinși de CSM București cu scorul de 40-5.

În semifinale, "U" Cluj a învins Poli Iași, scor 19-14 iar în finala acestei etapei a întâlnit din nou Baia Mare care s-a impus cu scorul de 26-14. La finalul campionatului de rugby în 7, "U" Cluj a terminat pe locul VII cu 22 de puncte.

Clasamentul final arată astfel: locul 1- CSA Steaua 41 puncte - Campioană Națională, locul 2 - CS Dinamo 37 puncte, locul 3 - CSM București 32puncte (+91), locul 4 - RCJ Farul Constanța 32puncte (+75),locul 5 - CS Știință CSM Baia Mare 27 puncte, locul 6 - RCM U Vest Timișoara 26 puncte, locul 7 - CSU Cluj 22 puncte, locul 8 - CS Poli Agro Iași 21 puncte. Următoarea competiție în care vor evolua rugbyștii clujeni este Cupa României, programată pe 10 noiembrie, arată u-cluj.ro.