Remiză pentru CFR Cluj în cel mai complicat amical al verii

Campionii au încheiat la egalitate în cea de-a doua partidă de pregătire, scor 1-1, în fața sârbilor de la Steau Roșie Belgrad.

După victoria la limită în fața formației FC Orenburg, din prima ligă rusă, “feroviarii” au disputat cel mai complicat amical al verii. Echipa pregătită de Dan Petrescu a întâlnit Steaua Roșie Belgrad, formație ce în sezonul trecut al Ligii Campionilor a învins eventuala câștigătoare a competiției, Liverpool. Clujenii au rezistat mai bine de o oră în fața sârbilor, dar Savic a deschis scorul, în minutul 67. La intrarea în ultimele 10 minute, brazilianul Vincius a egalat și a stabilit scorul final, 1-1.

Echipa de start:

Arlauskis - Peteleu, Burcă, Boli, Camora (cpt.), Costache, Itu, Bordeianu, Culio, Mailat, Rondon

Următorul amical al campionilor va fi împotriva croaților de la NK Osijek, în 26 iunie.