Ploaie de CARTONAŞE ROŞII pentru CFR Cluj la meciul cu Chindia. Dan Petrescu, trimis şi el cu roşu la vestiar, după ce și-a ieșit din minți

CFR Cluj a câștigat partida cu Chindia Târgoviște cu scorul de 2-0, în etapa a patra din Liga 1, unde a plouat cu cartonaşe roşii pentru campioană, iar Dan Petrescu a explodat de nervi.

Ardelenii au reușit să obțină cele trei puncte chiar și cu doi jucători în minus, Yeboah și Debeljuh. După eliminarea lui Yeboah, spiritele s-au încins pe Ilie Oană, iar Dan Petrescu a văzut și el cartonașul roșu.

Spiritele s-au încins după eliminarea lui Emmanuel Yeboah. Fotbalistul a avut o intervenție extrem de dură asupra lui Ioniță. După ce centralul partidei, Iulian Călin, i-a arătat cartonașul roșu atacantului de la CFR Cluj, Dan Petrescu și-a ieșit din minți și i-a adresat cuvinte dure oficialului.

Călin l-a eliminat și pe antrenorul ardelenilor care a mai petrecut câteva minute pe teren până să plece la vestiare.

Nu doar Petrescu și-a ieșit din fire în momentul când CFR Cluj a rămas în zece jucători, ci și Yeboah. A fost nevoie de mai mulți membri din staff-ul lui CFR pentru a-l ține pe fotbalist care dorea să îi ceară explicații arbitrului.

Ardelenii și-au mai pierdut un jucător în minutul 79 când atacantul ardelenilor, Debeljuh, l-a lovit cu cotul în figură pe Celea, a transmis digisport.ro