Misiune îndeplinită la Voluntari. CFR se întoarce acasă cu toate punctele

Formația pregătită de Andrea Mandorlini s-a impus pe terenul ilfovenilor, scor 4-1.

Clujenii s-au văzut conduși încă din prima jumătate de oră a partidei, Dumiter fiind cel care a deschis scorul pentru gazde cu un șut din apropiere (27).

Cu toate acestea, elevii lui Mandorlini au reacționat înainte de pauză, când Muhar și-a început recitalul. Mai întâi i-a pasat lui Otele, care a egalat (42), iar mai apoi, croatul a stabilit scorul pauzei, cu un șut din careu (45+1).

După revenirea de la vestiare, tot mijlocașul CFR-ului a fost în prim plan. Muhar a profitat de o ezitare a apărării adverse și a majorat diferența (58).

După cel de-al treilea gol, victoria clujenilor a devenit o simplă formalitate. În prelungirile jocului, noua achiziție a formației din Gruia, Luka Juricic a înscris la debut din pasa lui Jefte și a închis tabela la 4-1.