Jarell Eddie, MVP în primul meci al seriei cu Dinamo: "Le mulțumesc colegilor pentru pase"

| Foto: u-bt.basketball

Baschetbalistul american a fost în mare formă și a contribuit decisiv la revenirea campioanei României.

U-BT Cluj-Napoca s-a chinuit serios cu Dinamo în primele două sferturi ale întâlnirii. Totuși, după pauză, "studenții" au avut o altă atitudine și au câștigat primul meci din sferturile de finală, scor 87-68.

O contribuție decisivă a avut Jarell Eddie, cel care a înscris 24 de puncte, având 7/9 la aruncările de la mare distanță. Americanul s-a bucurat de evoluția sa și a ținut să le mulțumească și colegilor.

"În prima repriză am început moale, ei au fost mai agresivi, ne-au făcut să pierdem mingi. Am ratat multe aruncări, dar în repriza a doua totul s-a schimbat. M-am simțit bine pe teren, mă bucur că am înscris și le mulțumesc colegilor pentru pase.

Nu aș spune că i-am subestimat pe dinamoviști, pur și simplu au jucat foarte bine. Noi am putut să întoarcem soarta jocului. Nu am renunțat la luptă, am continuat să jucăm. Va fi un nou meci greu, sper să jucăm mai bine vineri", a declarat jucătorul după primul meci al seriei cu Dinamo.

În actualul sezon, Jarell Eddie înregistrează medii de 11.8 puncte și 3.3 recuperări pe întâlnire în Liga Națională.