Foto Imaginea serii în repriza a doua la meciul dintre CFR Cluj şi Lazio. La bustul gol, în Gruia

CFR Cluj și Lazio au remizat, joi seara, de pe stadionul din Gruia scor 0-0. 18.000 de spectatori au îndurat frigul sperând la un miracol din partea „feroviarilor”. Însă imaginea serii au oferit-o suporterii lui Lazio.

CFR Cluj a fost eliminată joi seara în play-off-ul pentru optimile Conference League în meciul de pe teren propriu cu Lazio Roma.

Partida s-a jucat cu casa închisă, biletele fiind sold-out. La show-ul din Gruia au luat parte și aproximativ 250 de suporteri italieni.

Aceştia și-au făcut simțită prezența încă de la începutul partidei, când au aprins câteva materiale pirotehnice. Pe site-ul oficial al echipei lor s-a scris că au fost "fantastici" la Cluj-Napoca.

Pe durata reprizei secunde, fanii laziali au recurs la o decizie extremă ținând cont de frigul pătrunzător de la Cluj: mulți dintre ei s-au dezbrăcat la bustul gol, postură pe care au abordat-o în ultima parte a meciului, a transmis GSP.