Dispută între Marian Copilu și arbitrii de la CS U Craiova - CFR Cluj. Ce le-a reproșat oficialul campioanei

La pauza meciului dintre cele două rivale la titlu, președintele campioanei a stârnit un scandal în zona vestiarelor.

CFR Cluj și CS U Craiova s-au duelat în ultimul joc al sezonului regulat pentru ambele echipe. Deși partida s-a încheiat așa cum a început, 0-0, tensiunea derby-ului și-a spus cuvântul. “Feroviarii” au reușit să înscrie încă din primele minute, însă reușita a fost anulată din cauza unui ofsaid la Omrani.

Decizia nu a fost pe placul clujenilor, care l-au apostrofat pe centralul Ovidiu Hațiegan, dar și pe tușierul Sebastian Gheorghe. Mai mult, potrivit Fanatik, la pauza meciului, Marian Copilu a așteptat la vestiare brigada de arbitri pentru a le reproșa acestora decizia din minutul 5.

Intervenția președintelui de la CFR Cluj nu a fost privită cu ochi buni de către olteni, care i-au reproșat oficialului campioanei, la rândul lor, că nu are voie în acea zonă a vestiarelor.