Dezamăgire pe Cluj Arena. "Studenții" au fost învinși de Hermannstadt

Formația pregătită de Erik Lincar a cedat în fața sibienilor, scor 1-2, iar ecuația promovării se complică.

Pe un teren îmbibat de apă, "studenții" au început ezitant și au părut surprinși de forcing-ul oaspeților. Mai mult, după aproape un sfert de oră, Paraschiv a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Petrescu.

Universitatea Cluj a încercat să ofere o replică, însă șutul trimis de Romario din marginea careului a fost reținut de Iliev (20). Elevii lui Erik Lincar au fost mai activi decât adversarii, însă s-au apropiat cu greu de poarta sibienilor.

Astfel, scorul pauzei pe Cluj Arena a fost 0-1.

La revenirea de la cabine, jocul s-a desfășurat după același scenariu. "U" Cluj a căutat egalarea, în timp ce oaspeții au preferat să se apere. Cu toate acestea tot sibienii au reușit să înscrie prin Baba Alhassan, care a finalizat un contraatac (67).

Răspunsul "Șepcilor roșii" a venit patru minute mai târziu, când Ilie a redus din diferența și a reaprins speranțele fanilor (71).

Deși au forțat pana la fluierul final, clujenii nu au mai reușit să înscrie și au fost învinși de Hermannstadt, scor 1-2.