Daniel Popa visează cu ochii deschiși după remiza din Derby-ul Clujului: "Ne dorim să câștigăm Cupa"

Chiar dacă nu a avut o evoluție strălucită contra CFR-ului, atacantul Universității are gânduri mari pentru actualul sezon.

"Studenții" și "feroviarii" au încheiat la egalitate Derby-ul Clujulu, scor 1-1, iar ambele echipe păstrează șanse la calificarea în faza următoare a competiției. Daniel Popa a evoluat modest împotriva rivalei din oraș, însă la final le-a mulțumit suporterilor și a dezvăluit obiectivul său pentru actualul sezon.

"În prima repriză nu știu dacă s-au apropiat de poarta noastră. În a doua repriză i-am lăsat să se apropie și au avut câteva ocazii, dar cred că trebuia să luăm cele trei puncte.

Vreau să le mulțumesc suporterilor, ne-am susținut din primul până în ultimul minut. Ne-am fi dorit câștigăm, pe final chiar am avut câteva ocazii să facem 2-1.

Ne dorim să se repete istoria până în finală și apoi să câștigăm Cupa. Urmează un meci greu în campionat și sperăm să câștigăm. Vrem să îi bucurăm pe acești suporteri minunați", a declarat atacantul, potrivit Digisport.