Dan Petrescu surprinde după remiza din Kosovo: "E un punct bun pentru moral"

CFR Cluj a încheiat la egalitate primul meci din grupele Conference League, scor 1-1, contra celor de la Ballkani.

Deși începeau partida ca favoriți, "feroviarii" au fost lipsiți de idei în ofensivă, iar gazdele din Kosovo au dominat partida de la un capăt la altul. La finalul jocului, Dan Petrescu a avut un discurs în stilul caracteristic și s-a declarat încântat de remiza obținută.

"Au avut posesia mingii mai mult, dar cred că au avut două șuturi pe poartă sau trei, maximum, și au marcat un gol frumos. Am avut niște ocazii, nu am reușit să marcăm.

E clar că nu am făcut cel mai bun meci al nostru, dar încă suntem neînvinși în Europa. E un punct bun pentru moral.

Când marchezi în ultimul minut, nu poți să fii supărat. E un pas înainte un punct, sperăm ca joi să câștigăm. Să facem patru puncte în două meciuri e un pas bun pentru calificare.

Toată lumea a spus că noi suntem favoriți. Să egalezi în ultimul minut trebuie să fii mulțumit. Îți dai seama dacă pierdeam! Pentru mine e mai bine să faci un egal decât să pierzi", a spus antrenorul la finalul partidei.