Dan Petrescu, afectat serios de eșecul din Supercupă. A avut nevoie de îngrijiri medicale
- Scris de Ziua de Cluj
- azi, 09:01
- Sport
- Ascultă știrea

Antrenorul de la CFR Cluj nu a participat la festivitatea de premiere și la flash-interviu după jocul cu FCSB.
Cunoscut ca un tehnician care se implică la maximum din punct de vedere emoțional, Dan Petrescu a fost serios afectat după ce echipa sa a fost învinsă în prelungiri în Supercupa României.
Golul marcat de Radunovic în minutul 90+2 a adus trofeul FCSB-ului, în timp ce CFR Cluj s-a văzut nevoită să își îndrepte atenția spre următoarele obiective.
Petrescu a acuzat o stare accentuată de rău și nu a participat la niciuna dintre activitățile oficiale ce au urmat fluierului final.
"E normal să fim supărați, am luat gol la ultima fază. Dânsul nu a vorbit cu nimeni, s-a dus direct în vestiarul antrenorilor, doctorul este cu el, sper să fie bine.
Starea medicală a lui Dan Petrescu se ameliorează, analizeze îi ies mai bine, medicii sunt optimiști", a declarat Laurențiu Rus, secundul său, conform Digisport.