Cupa Davis la Cluj. Polonia egalează situația la general și meciul intră în decisiv

Marius Copil a cedat în fața lui Hubert Hurkacz, scor 6-3, 6-4, după o oră și 11 minute.

Ca și în toate întâlnirile de până acum, cel de-al patrulea meci al duelului a fost unul echilibrat. Ambii jucători și-au câștigat propriul serviciu și au mers cap la cap până spre finalul setului. În cele din urmă, Hurkacz a reușit break-ul și a câștigat 6-3, după 34 de minute.

Setul secund s-a desfășurat după aceleași coordonate ca și primul, cu ambii tenismeni foarte puternici pe propriul serviciu. Marius Copil și-a pierdut serviciul la 3-4, iar polonezul a reușit să se impună, scor 6-3, 6-4, după o oră și 11 minute.

La general, scorul este 2-2, iar meciul decisiv va fi cel dintre Adrian Ungur și Kamil Majchrzak.