CFR Cluj a învins Corvinul Hunedoara într-un joc de pregătire

Campioana a trecut cu 2-0 de liderul Seriei 9 din Liga a 3-a, într-un meci amical.

În absența jucătorilor care au participat la acțiunile echipelor naționale, Dan Petrescu a avut ocazia să vadă la lucru fotbaliștii care au evoluat mai puțin în ultimele săptămâni.

Deși garnitura de start a fost una cu care CFR Cluj ar fi putut evolua în Superligă, Corvinul a ținut ritmul cu "feroviarii" și a avut marile ocazii ale primei reprizei, care s-a încheiat la egalitate, 0-0.

În actul secund, Petrescu a schimbat toți jucătorii de pe teren, iar formația sa a și reușit să înscrie. Imediat după pauză, Vito Hammershoy-Mistrati a deschis scorul pentru campioni.

Mihai Bordeianu a majorat diferența cu un șut bun de la marginea careului, iar Hoban a avut șansa de a marca dintr-un penalty pe care tot el l-a obținut, însă portarul s-a opus, iar scorul final a fost 2-0.