Ce final! Silvăşan a marcat cu 3 secunde înainte de final, Ceskovic a aruncat în inel VEZI MECIUL INTEGRAL

Dacă nu aţi văzut meciul cinci al sfertului de finală CSU Sibiu - "U" Mobitelco, scor 72-74, aveşi ce regreta.

CSU Sibiu - "U" Mobitelco a fost un meci excepţional, decis, ca toate celelalte patru din acest sfert de finală, în ultimele secunde. Clujenii au fost conduşi la o diferenţă de patru puncte, 72-68, înainte de intrarea în ultimul minut de joc. Hargrove a marcat un coş de trei puncte, 72-71. Cu 23 de secunde înainte de final, sibienii au ratat o aruncare de două puncte, iar pe ultimul atac al Universităţii, Hargrove nu a reuşit să arunce, i-a pasat lui Silvăşan, care - cu om pe el şi uşor dezechilibrat - a marcat coşul victoriei, 74-72. Mai erau trei secunde de joc, timp suficient pentru Ceskovic să mai arunce o dată spre coş. Din fericire pentru clujeni, a nimerit doar inelul.

În semifinale, "U" Mobitelco va întâlni CSU Ploieşti.

Vezi meciul integral transmis de Digisport 3.